Czym właściwie zajmuje się agent nieruchomości?

W obrocie nieruchomościami bardzo istotne miejsce zajmują pośrednicy, czyli tak zwani agenci nieruchomości. Czym się dokładnie zajmują? I jak są postrzegani przez społeczeństwo? Wreszcie, czy warto zainteresować się tym zawodem i w czasach rozlicznych kryzysów przekwalifikować się na doradcę?

– Praca agenta przede wszystkim nie odbywa się w stałych godzinach. W tej branży trzeba nie tylko umiejętnie rozmawiać z klientem, ale przede wszystkim być ciągle gotowym do drogi – mówi agentka z agencji nieruchomości „Gliwice” DirectHome.pl i dodaje: – Z pewnością jednak jest to również praca z misją. Pomagasz sprzedać w dobrej cenie lub kupić dom marzeń i dodatkowo – wbrew powszechnym opiniom – zarobki są całkiem dobre.

Praca agenta to jednak nie tylko przeprowadzanie negocjacji i sprzedawanie. Większość pracowników biur nieruchomości cyklicznie musi odbywać odpowiednie szkolenia i nieustannie podnosić swoją wiedzę z zakresu rynku nieruchomości, finansów i prawa. Przeprowadzenie bowiem transakcji przez agencję nieruchomości Gliwice nie jest proste. Z jednej strony to odpowiednie sprawdzenie dokumentacji danej nieruchomości, z drugiej zaś negocjacje z bankiem lub instytucją udzielającą kredytu hipotecznego. Warto również pamiętać, że sami klienci wymagają od agenta sporej ilości informacji na temat określonego budynku czy też działki. Okazuje się, że pośrednik musi być świetnie zorientowany – ważne są nie tylko przychodnie, szkoły czy place zabaw, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie danej nieruchomości, ale również połączenia komunikacyjne czy też sąsiedzi i opinie o nich. I choć zawód jest trudny, wielu podejmuje się zwłaszcza wówczas, gdy rynek wychodzi z kolejnego, chwilowego kryzysu. Właśnie wówczas start jest najłatwiejszy.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *