Studenci a rynek nieruchomości

Okres wakacji to nie tylko czas beztroskich zabaw. Jak się okazuje to już wówczas studenci poszukują prywatnych mieszkań czy też pokoi do wynajęcia na czas roku akademickiego. Wówczas też osoby, które posiadają nieruchomości do wynajmu zgłaszają je do rozmaitych biur nieruchomości. To właśnie w takiej agencji spotykają się zarówno tacy, którzy poszukują, jak i ci wszyscy, którzy oferują wynajęcie nieruchomości. Czy zatem poszukując mieszkania w Gliwicach warto powierzyć sprawę agentowi ?

– Aktualnie na rynku funkcjonuje mnóstwo pośredników i niekiedy może być problem z wyborem odpowiedniego, niemniej jednak warto popytać wśród znajomych. W moim przypadku tak właśnie znalazłam swojego pośrednika i muszę przyznać, że nasza współpraca układa się wzorowo. Otrzymałam nie tylko klucze od mieszkania, ale również szereg przydatnych porad, wiem też, że w każdej chwili mogę liczyć na pomoc agenta. Więcej, pośrednik, z usług którego korzystam pomógł mi w negocjacjach zarówno terminu, jak i ceny wynajmu – mówi Justyna, studentka trzeciego roku pedagogiki.

Z roku na rok można zresztą obserwować znaczący wzrost zainteresowania pośrednikami Gliwice właśnie w okresie wakacyjnym. Jedni studenci rezygnują z wynajmowanych mieszkań, drudzy szukają lokum już na nowy rok akademicki. Nie można również zapomnieć, że w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie ten okres również obfituje w wielu poszukujących. – Nie każdy turysta chce mieszkać w hotelu nawet gdyby ten oferował bardzo wysoki standard – zauważa pośrednik z agencji nieruchomości Gliwice – Okazuje się, że w naszym kraju istnieje grupa turystów, która woli na czas urlopu zamieszkać w pełni wyposażonym mieszkaniu, które znajduje się w centrum miasta, aniżeli dojeżdżać do hotelu. Być może wynika to również z niewielkich różnic cenowych oraz faktu, iż w mieszkaniu zawsze czujemy się lepiej – dodaje.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *