Inwestowanie w nieruchomości

Akcje, papiery wartościowe, gra na giełdzie czy też nieruchomości – oto, w co najczęściej inwestują współcześni Polacy. I choć – jak wynika z badań socjologów – większość z nas nie odkłada pieniędzy regularnie i tylko nieliczna grupa społeczeństwa jest w stanie zebrać w stosunkowo krótkim okresie czasu większą ilość środków finansowych, wciąż najpopularniejsze są nieruchomości. Okazuje się, że najczęściej kupujemy mieszkania lub też powierzchnie biurowe, na które to automatycznie szukamy najemców. Czy to dobre rozwiązanie?

– Znacząca część osób, które się do nas zgłaszają, mają do wynajęcia mieszkanie czy też powierzchnię biurową. Najczęściej są to lokale posiadające atrakcyjną lokalizację, na których nie brakuje chętnych. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż o kredyt w banku może starać się stosunkowo nieliczna grupa osób, zaś wynajem mieszkań Gliwice – wbrew powszechnym opiniom – jest tańszy niż spłata kapitału wraz z odsetkami zwłaszcza w czasach, w których rynek pracy jest niestabilny – mówi pośredniczka z biura nieruchomości w Gliwicach.

Z drugiej strony, o inwestowaniu w nieruchomości, aby było to zajęcie przynoszące znaczące zyski, trzeba wiele wiedzieć. Dlatego coraz częściej w mediach i prasie znaleźć można ogłoszenia o kursach i szkoleniach. A chętnych nie brakuje. Dochód pasywny interesuje coraz większy odsetek społeczeństwa, który zniechęca się do banków i słabo opłacalnych produktów przez nie oferowanych. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *