Mieszkanie dla studenta Gliwice

Kończy się powoli wrzesień i dobiega końca szalony okres poszukiwania mieszkań na wynajem dla studenckiej braci. Większość mieszkań studenckich znalazło już swoich nowych najemców, a rynek nieruchomości na wynajem znacząco się skurczył. W większości przypadków na rynku pozostają nieruchomości które z założenia nie były przeznaczone dla studentów, gorzej zlokalizowane lub po prostu słabe jakościowo. Po zakończonym okresie warto podsumować ostatnie 20 dni na rynku wynajmów oraz zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z rynkiem nieruchomości dla studentów.

 1) Lokalizacja – w większości prowadzonych przez naszą agencję nieruchomości transakcji był to najważniejszy argument decydujący o atrakcyjności mieszkania. Administracyjna dzielnica Gliwic o nazwie „Politechnika” oraz „Śródmieście” to najbardziej pożądane lokalizacje dla żaków.

 2) Ogrzewanie – nie bez znaczenia oczywiście dla studenckiej braci pozostaje kwestia kosztów, a wśród tych największą uwagę zwracano na system ogrzewania. O kosztach różnych rozwiązań miałem okazję pisać już jakiś czas temu więc zainteresowanych odsyłam do artykułu <a href=”http://directhome.pl/node/51″ title=”mieszkanie dla studenta Gliwice”>Mieszkanie dla studenta</a>. Największa popularnością cieszyły się mieszkania z miejskim systemem ogrzewanie (pewnie wynikało to również z faktu, że wówczas koszt ogrzewania jest z góry znany ponieważ w większości przypadków jest skalkulowany w czynszu najmu). W dalszej kolejności wybierane było ogrzewanie gazowe oraz na końcu ogrzewanie elektryczne. Ogrzewanie węglowe nie skusiła nikogo !

3) Typ pokojów – ponieważ nieruchomości studenckie często są wynajmowane na spółkę ważnym elementem wyboru był typ pokojów czyli czy mieszkanie posiadało pokoje przechodnie czy też niezależne. I tutaj nie ma chyba zaskoczenia, że to właśnie te drugie cieszyły się większym zainteresowaniem. 4) Standard wykończenia – tutaj miałem spore wątpliwości czy to kryterium powinno być umieszczone dopiero na czwartej pozycji. Drodzy właściciele nieruchomości. Dla osób które w mieszkaniu mają spędzić jakąś część swojego życia ma znaczenie jaki standard wykończenia oferuje nieruchomość. Mieszkania które wyposażeniem, wykończeniem i standardem pamiętają jeszcze czasy Gomułki nie mają najmniejszych szans na znalezienie najemcy. Nie jest wymagane ekstra super wykończenie jednak podstawowe standardy zaczynają obowiązywać. Gładzie, panele, wykończona łazienka i kuchnia to absolutne minimum jeśli myślimy o aktywnym wynajmowaniu nieruchomości. Najbardziej utkwiło mi stwierdzenie jednego z przyszłych studentów: „przecież nie jesteśmy zwierzętami żeby mieszkać w chlewie”. Podsumowując oraz wyciągając wnioski dla właścicieli na przyszły okres oferowania mieszkań czyli miesiąc po pierwszej sesji zimowej na uczelniach warto zainwestować aby oferować dobrą nieruchomość i dzięki temu zapewnić sobie odpowiednie przychody z najmu.

 

 
 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *